Online obchod s predajom semien zeleniny, kvetov, liečivých a aromatických rastlín a trávnych zmesí.

Semenarstvo.sk

Máme online 71 hostí 
Blog
Tradičné semená Semenárstvo

Projekt "samozber rajčín" v skleníkoch Malé Bielice

Semenárstvo bulharské rajčiny

V okrese Partizánske nadšenci pestovania z firmy Bioplant v roku 2021 spustili projekt "samozber zeleniny" a to najmä rajčín. Obnovili pôvodnú tradíciu pestovania v skleníkoch v areáli v Malých Bieliciach po viac ako 26 rokoch.

Vďaka tomu sme mohli byť súčasťou tohto projektu a otestovať v podmienkach skleníkového pestovania niektoré odrody Bulharských rajčín. Zo všetkých nasadených odrôd v skleníkoch (asi do 30) najväčšiu spokojnosť zo strany pestovateľov aj klientov zaznamenala odroda RUGBY F1 pre jej vysoký výnos, chuť a najmenšiu resp. žiadnu chorobnosť. Jednoznačne sa ukázala ako silná produkčná odroda s najväčšou odolnosťou voči hnilobe a najväčšími výnosmi sladkých nepraskajúcich plodov zaujímavého tvaru a jemnej konzistencie. Potvrdilo sa, že je najlepšou voľbou ako pre profesionálnych pestovateľov tak aj pre hobby pestovateľov a konzumentov.


Vynikajúco obstála aj najskoršia odroda PREKOS F1. Ak chcete mať úrodu ako prví, či už v skleníku alebo na poli, neváhajte siahnuť po tejto odrode! Plody sú tvrdšie, mäsité a sladké so zašpicateným končekom.


Štandardom chuti a odolnosti sa ukázala aj KALINA F1. Odroda bola hodnotená ako veľmi odolná s 0 kazivosťou, veľmi chutnými plodmi, ktoré nepraskajú.


Odroda PARRIS F1 takisto nesklamala. Jej mäsité plody sýtočervenej farby majú vysoký obsah lykopénu v plodoch, preto je veľmi vhodná na tepelné spracovanie ako pretlak či kečup.


Spomedzi viacerých chutných cherry odrôd sa svojou najdlhšou trvanlivosťou po odtrhnutí vynímala bulharská odroda MILA. Rastie v dvojradových strapcoch a po odtrhnutí vydrží aj 5 dní. Mila chutí sladko, jej plody sú sýtočervenej farby s nežnou mäsitejšou dužinou s pomerne vysokým obsahom suchej hmoty.


Tieto a zaiste aj ďalšie odrody bulharských rajčín si opäť nájdu miesto v tomto projekte a my ho budeme starostlivo sledovať.


Naše portfólio nájdete na www.semenarstvo.sk a sledovať nás môžete aj na fb stránke fb/semenarstvo.


produkty


Video


Galéria

Semenárstvo bulharské rajčiny Semenárstvo bulharské rajčiny Semenárstvo bulharské rajčiny
Semenárstvo bulharské rajčiny Semenárstvo bulharské rajčiny Semenárstvo bulharské rajčiny
 
Profi
Profi semená

Profi

profesionálne odrody za účelom pestovania v domácich záhradkách

Trávne zmesi v akcii
Trávne zmesi v akcii

Trávne zmesi v akcii

zľavy do 30%

Bulharské rajčiny
Bulharské rajčiny

Bulharské rajčiny

Nové hybridné odrody

Biohumus
Biohumus

Biohumus

Všetko dokonalé pochádza z prírody.

Bio
Bio

Bio

BIO semená pochádzajú z eko. poľnohospodárstva bez používania chémie

Kvitnúce lúky
Kvitnúce lúky

Kvitnúce lúky

Dekoračná zmes s prímesou pestrofarebne kvitnúcich kvetov

Bulharské rajčiny semená

Na tomto webe spracovávame cookies potrebné pre jeho fungovanie a analytiku, v prípade udelenia súhlasu tiež cookies pre účely cielenej reklamy.