Kvitnúca lúka

Kvitnúca lúka

49,80 €

PLU tovaru: klr002


Hmotnosť/počet semien: 3.0000 KG


Kvitnúca lúka z Rožnova - ideálne prostredie pre včely, čmeliaky, motýle a ostatný hmyz

  • Vhodná pre výsevy a podsievanie prírodných lúk, ale aj v okolí chalúp, rodinných domov, krajinných parkov, ...
  • Trávna zmes je zložená z druhov a odrôd tráv využívaných na Valašsku už dlhé roky. Súčasťou zmesi sú tiež ďatelinoviny, facélia a pohánka, ktoré vytvára plnohodnotnú pastvu pre včely, čmeliaky, motýle a ostatný hmyz.
  • Zmes je dokonale prispôsobená klimatickým podmienkam Českej a Slovenské republiky. Je vhodná do všetkých pôdnych podmienok a je veľmi odolná proti vymŕzaniu i chorobám.
  • Kosenie 1-2x ročne, nevyžaduje pravidelné hnojenie.
  • 60% tráv, 25% ďatelinovín, 15% ostatné
  • Doporučený výsev - 0,35-0,5kg / 100m2
  • Ideálne termín siatia - 15.3.-31.5.

Zakladanie a údržba:
Pred výsevom prevedieme odstránenie pôvodného porastu, a to hlavne vytrvalých burín (pýr plazivý, šťavel, žihľava dvojdomá, ...).
Následne nakypríme pôdu najlepšie do hĺbky 3-5 cm a zrovnáme pozemok.
Pred výsevom nehnojíme!
Vysiatie zmesi prevedieme do hĺbky 1-1,5 cm. Potrebné množstvo osiva na danú plochu si pred výsevom rozdelíme na 2 polovice a vysievame každú zvlášť, najlepšie dvoma smermi (do kríža).
Po výseve plochu utužíme, ideálne valcovaním.
Porast kosíme 1-2x ročne na výšku kosenia 4-5cm nad povrchom pôdy. Prvé kosenie robíme najskôr 3 mesiace po založení porastu. Následne každoročne koncom júla. Pokosenú hmotu odporúčame usušiť na mieste kosenia na seno. Vďaka sušeniu dôjde k vysemeneniu jednotlivých druhov v poraste, a tým k prirodzenej obnove. Seno z porastu po usušení odstránime.

Ideálne spojenie - Kvitnúca lúka z Rožnova + DIVOKÉ KVETY
Pre rozšírenie lúčneho spoločenstva o viac druhov bylín a kvetín doporučujeme pridať do trávnej zmesi Valašská kvitnúca lúka zmes DIVOKÉ KVETY. Ide o zmes jednoročných, dvojročných a vytrvalých poľných a lúčnych kvetov. Ako pomôcka pre vysievanie je v balení obsiahnutý kokosový granulát, ktorý zjednoduší samotné vysiatie kvetín a zároveň poslúži ako výživový substrát.
Spojením oboch zmesí sa vyvinie v priebehu roka vytrvalá kvitnúce lúka s bohatou flórou.