Záhradnícka sezóna je v plnom prúde. Čo má pre nás máj pripravené?

V záhrade na nás čaká prvá úroda. Strapaté šalátové hlávky, parádnica reďkovka, či voňavá jarná cibuľka sú pripravené na konzum. Aj v takomto duchu sa nám môže začínať máj.

Apríl, to sú plné ruky práce. Poďme sa pozrieť, čo všetko nás v záhrade očakáva.

Apríl nás zvyčajne víta daždivými a veternými dňami, pomedzi ktoré sa snažia predrať ostré lúče slnka. Pekné počasie je pre každého záhradkára odmenou, ale aj bohatá závlaha vo forme zrážok je obzvlášť v tomto čase potrebná.

Zeleninová záhrada v marci. Čo všetko má pre nás pripravené?

Divoké februárové dni vystriedal o čosi teplejší marec. Sezóna sa rozbieha a nám v záhrade postupne pribúda práce. Hurá! Poďme sa so starkým Jojom pozrieť, čo má pre nás marec pripravené.

Záhrada sa prebúdza k životu. Čo netreba vo februári zmeškať, aby bola dobrá úroda?

Hrudy zeme sa po januárových mrazoch rozsypali na márne kúsky. Pre záhradkára je táto "márnosť" očakávaným výsledkom práce tuhej zimy. Február začína postupne roztápať, čo nám tu ona zanechala, a to nám dáva najavo, že po zime môžeme vyjsť opäť von. A práve jarná vlaha je pokladom ukrytým v zemi, semenu pomáha klíčiť a rastline rásť.

Január v záhrade | Semenárstvo

Nový rok, nové očakávania! Alebo, čo prinesie tohtoročná sezóna do našich záhrad?

Nový rok ľudia zvyknú začínať predsavzatiami, púšťajú sa do nových výziev. Január ponúka nové výzvy aj všetkým záhradkárom.

Príprava na Vianoce, ale aj ďalšiu záhradnícku sezónu je zahájená. Aké práce nás čakajú v decembri?

Atmosféra sa nám pomaly, ale isto "zvianočnieva". Tak, ako celá krajina, tak aj naša záhrada oddychuje. Ale každý záhradkár vie, že aj napriek tomu má v zime čo robiť.

Jeseň v záhrade

Čo nás v novembri ešte čaká v záhrade? Starký Jojo vám poradí!

Krajina sa v mesiaci november chystá na zimný oddych, no starký Jojo nezaháľa ani v tento čas. Veľmi rád vám prezradí, čo ho v záhrade v novembri ešte čaká.

Jesenný výsev mrkvy a petržlenu? Starký Jojo ti povie, ako na to!

Jeseň je pre každého záhradkára obdobím, kedy zbiera poslednú úrodu a pripravuje záhradu na "zimný odpočinok". No toto nie je úplným pravidlom, pretože okrem najbežnejšej výsadby cibuľovín na jeseň sa čoraz viac stávajú praxou jesenné výsevy rôznych druhov listovej, či koreňovej zeleniny. Poďme sa spolu pozrieť, ako si dopestovať skorú úrodu mrkvy a petržlenu.